Kurumsal

HAKKIMIZDA

BETA Fidan, 1992 yılında kurulmus; 30 dekar Modern Seraları, Doku Kültürü ve Biyoteknoloji Laboratuvarlarıyla, 100 da Islah Parselleri ve konusunda deneyimli elemanları ile Türkiye meyvecilik sektörünün öncü firmalarındandır.
BETA AR-GE departmanımız da; Meyve Islah Projelerimiz ve Moleküler çalısmalarımız yürütülmektedir. Sirketimiz Genetik Analizle Çesit Tespitinde Yetkili tek özel sektör kurulusudur. Yeni tür, çesit ve anaç adaptasyonu, farklı kültürel uygulamaların verim ve kalite üzerine etkileri gibi konularda çalısmalar yapan AR-GE ekibimiz elde ettigi bilgileri üreticilerimize sunmakta ve yürüttügü çesitli Avrupa Birligi ve TUBITAK projeleri ile ülkemiz meyveciliginin sorunlarına ısık tutmaktadır.
“GELECEGIN MEYVELERI” projemiz kapsamında ıslah ettigimiz ve Türk milli çesit listesinde yer alan 17 meyve çesidimiz ve 2 adet purunus meyve anacımız vardır.
BETA Türkiye’de MEYVE ISLAHI YAPAN tek özel sektör kurulusudur.
Sirketimizin temel çalısma konuları;
* Mikro-Aşı teknigiyle sertifikalı, saksılı meyve fidanı üretimi
* Yıllık 10.000.000 adet bitki üretme alt yapısına sahip Doku Kültürü laboratuvarımızda meyve anaçları, üzümsü meyveler,
tıbbi ve aromatik bitkiler, muz, süs bitkileri vb. üretimi
* Beta AR-GE ekibimizle moleküler yöntemleri de kullanarak;
- Meyve çesit ve anaç ıslah programları yürütmek
- Genetik Analizle Çesit Tespiti yapmak
* Tarımsal sulama sistemleri Pazarlama ve Projelendirme
* Taze sofralık Pazar için Sert ve Yumusak çekirdekli meyve üretimi

MİSYONUMUZ

Sert ve yumusak çekirdekli meyve dan ve anaçların üretimini, doku kültürü laboratuarında sertikalı ismine doğru virüsten ari olarak mikçogaltım ile gerçekleştiren rmamız, iyi tarım uygulamaları ile üretim sürecine devam etmektedir. Firmamız Ar-Ge faaliyetleri ile sektöre yenilik katan ,ürün ve hizmetlerinin çeşitliliğini arttırarak ve yaygınlaştırarak, müşteri odaklı çalısmalarına, ulusal ve uluslararası alanda öncü kuruluş olarak devam etmektedir.

VİZYONUMUZ

Ülkemizin gelecekte Orta Dogu ve Avrupa'nın en zengin çesitlere sahip meyve bahçesi olmasını saglamak için, yürütmüş oldugumuz Ar-Ge ve ıslah çalısmaları ile birlikte yeni çesitler gelistirerek, tarımsal alanda uluslar arası marka olmak.